Recepten : "Ons patatje van bintje tot vitelotte"
![]() |
![]() |
![]() |
AARDAPPEL-KOKOSSOEP MET KIP
Nodig : 3 grote bloemige aardappelen, 2 kippefilets, 1.2dl kippenbouillon, 2 rode paprika's, 1 courgette, 8dl kokosmelk, 6 lepels limoensap, 2 lepels kerriepoeder, bakboter, olijfolie, p+z
Bereidingswijze : Kook de geschilde aardappelen gaar in de kokosmelk, de kippenbouillon en het limoensap. Mix de soep. Breng op smaak met peper en zout. Snijd de paprika, courgette en kippenfilets in reepjes. Gaar ze met olie op een hoog vuur en kruid met kerriepoeder. Verdeel groenten en kip over de 4 borden. Giet er de soep overheen.
AARDAPPEL-SCHORSENERENGRATIN MET ROQUEFORT
Nodig : 1 1/2 kg vastkokende aardappelen, 700g schorseneren, 3 rode uien, 150g roquefort, 250g zure room, 2dl room 30°, 2 lepels olijfolie, 250g gekookte hamblokjes, vetstof, p+z
Bereidingswijze : verwarm de oven voor op 200°C. Schil de aardappelen. Kook ze gaar. Kook de schorseneren beetgaar en giet af. Snijd de gekookte aardappelen in schijfjes. Snijd de gepelde rode uien in dunne halve ringen en laat ze fruiten in olie. Boter een vuurvaste schotel in. Leg een laagje aardappelschijfjes. Daarboven een laagje hamblokjes. Nogmaals erboven komen de uiringen en tenslotte de schorseneren. Meng de zure room met de room en kruid met peper en zout. Giet dit mengsel over de schotel. Brokkel de roquefortkaas erover en plaats in de oven tot het gerecht goudbruin kleurt.
AARDAPPELLASAGNE MET ZALM EN COMTÉ
Nodig: 4 mooie tomaten, 50g boter, 50g gesnipperde sjalotten, 1 fijngesneden tak peterselie, 400g verse zalm, 1 dl witte wijn, 300g vastkokende aardappelen, 150g gerookte zalm, 150g zachte gemalen comté(kaas), 2dl room, bindmiddel, bakolie, visbouillonblokje
Bereidingswijze : Concasseer de tomaten. Wrijf boter in een oven- of braadpan, strooi er de sjalotten, tomaten en peterselie in. Schik de verse zalm op de groenten. Giet er de witte wijn over en kruid met peper en zout. Voeg naar eigen keuze wat water of visbouillon toe. Breng voorzichtig aan de kook en zet dan ongeveer 5 minuten in een oven van 200°C. Snijd de geschilde aardappelen in schijfjes van 2mm dik en fruit ze in een anti-kleefpan met wat vetstof. Haal de stukken verse zalm uit de pan. Giet het kookvocht in een steelpannetje maar laat de groenten in de schotel. Laat het kookvocht gedeeltelijk inkoken. Voeg de room toe en laat nogmaals inkoken. Bind de saus een beetje op en breng op smaak. Schik achtereenvolgens op de groenten : een laag gerookte zalm, een laag aardappelschijfjes, verse zalm (in blokjes verdeeld), gemalen kaas, aarappelschijfjes, gerookte zalm en tenslottede rest van de gemalen kaas. Giet de saus over de schotel en zet die in een hete oven van 220°C. Na een 10-tal minuten is de kaas gegratineerd. Dien warm op, eeventueel met nog wat rauwe groenten.
GEVULDE AARDAPPELEN MET SPEK EN EI
Nodig : 4 dikke vastkokende aarappelen, 250g fijne gerookte spekblokjes, 3 eieren, 1 1/2dl room, gehakte bieslook, 20g boter, p+z
Bereidingswijze : Boen de aardappelen zeer schoon en kook ze gaar in zoutwater. Laat ze iets afkoelen. Snijd het kapje eraf en haal er zoveel mogelijk vruchtvlees uit, zonder de schil te beschadigen. Snijd het in blokjes. Bak de spekreepjes in de hete boter. Doe er de aardappelblokjes bij en laat ze een beetje kleuren. Klop de eieren los met de room en een snuifje peper en zout. Schenk ze bij het spek-aardappelmengsel en laat ze lichtjes stollen. Verdeel de eieren over de aardappelen. Zet ze nog een paar minuten onder de hete grill. Werk af met bieslook en dien op, eventueel vergezeld van een slaatje.